Zaječarka Lena Maletić zlatna na Balkanskom Prvenstvu u Beogradu

Zaječarka Lena Maletić, članica Atletskog kluba „Mladost“ i reprezentativka Srbije, nastavlja sa žetvom medalja. Poslednja u nizu stigla je na Prvenstvu Balkana za starije juniore i juniorke održanom u nedelju 4. februara u Beogradu.

Lena je nastupila u štafeti 4×400 metara, gde je osvojila prvo mesto kao deo selekcije u sastavu Mina Mijatović, Lena Maletić, Natalija Grujić i Minja Кopunović. Štafeta Srbije trijumfovala je rezultatom 3:58,41 i okitila se najsjajnijim odličjem.

Takmičenje je okupilo više od 200 atletičara iz 18 država. Vredi istaći da je Srbija zauzela 1. mesto u generalnom plasmanu po broju osvojenih medalja, ispred Hrvatske i Turske.

Podsećanja radi, Lena je pre samo četiri meseca osvojila bronzanu medalju na Balkanskom prvenstvu za juniorke u Turskoj, a kada se zna da su u atletskoj dvorani na Banjici nastupili takmičari uzrasta do 20 godina, onda od sjajne učenice Ekonomsko-trgovinske škole tek treba očekivati velike stvari, objavio je Glas sporta.