fbpx

Rukometašice Bora poražene na startu superlige

Rukometašice Ženskog omladinskog rukometnog kluba „Bor Zijin Copper“ poražene su na otvaranju sezone u ARКUS ligi Srbije od Vojvodine rezultatom 29:32 (16:17). Novosađanke su odnele dva boda iz Bora posle sjajne završnice i na krilima neverovatne Mile Čaušević za koju domaće igračice nisu uspele da pronađu rešenje.
Boranke su odlično ušle u susret i više od 20 minuta prvog dela igre bile u vođstvu, ipak gošće iz Novog Sada uspele su u finišu poluvremena da dođu do minimalne prednosti sa kojom se otišlo na odmor u Sportskom centru „Bobana Momčilović Veličković“.Velika borba u nastavku, pokušale su sve domaće rukometašice koje je predvodila Jana Stanković sa 8 pogodaka, ali bodovi su ipak na kraju pripali ekipi Vojvodine. Pored Jane Stanković, u domaćem timu istakle su se i Jelena Bogdanović i Isidora Sujić sa pet i 16-godišnja Sara Radović, koja je postigla četiri gola.
Najbolji akter meča bila je rukometašica Vojvodine Mila Čaušević koja je postigla čak 15 pogodaka i nosila svoju ekipu do pobede na ovosezonskoj premijeri. Mijailović sa 5 i Lazić sa četiri gola utkale su takođe svoj doprinos u važnoj pobedi ekipe iz Novog Sada.Od mladog sastava Bora tek treba očekivati dobre partije, a priliku za dokazivanje dobiće i nekoliko rukometašica iz tima koji je nedavno postao vicešampion Srbije za igračice do 16 godina i napravio najveći uspeh u istoriji borskog rukometa. Priliku za popravni rukometašice „Bor Zijin Copper“ imaće narednog vikenda u Кragujevcu protiv Radničkog, koji je na startu sezone minulog vikenda ubedljivo poražen u Jagodini. Utakmica 2. kola Arkus lige na programu je u subotu 17. Septembra, objavio je Glas sporta.