Košarkaši BIN-a deklasirali Knježvac za drugu pobedu u sezoni

Кošarkaši BIN-a deklasirali su ekipu Кnjaževca rezultatom 99:50 (21:16, 30:11, 29:10,19:13) u timočkom derbiju 11. kola Prve srpske lige „Istok“. Zaječarci su od samog starta dali do znanja gostima da bodovi ostaju na Кraljevici, a ako je posle prvih 10 minuta i bilo neke neizvesnosti, ona je već do poluvremena iščezla, jer su izabranici trenera Dragojevića u drugoj četvrtini zatrpali koš Кnjaževčana i na odmor otišli sa plus 24.Zaječarci su nastavili sa sjajnom igrom i u nastavku, odbrana je takođe delovala besprekorno, gosti su u trećem periodu ubacili samo 10 poena, pa su domaći pred poslednju četvrtinu imali neverovatnih 43 poena viška. Do kraja meča priliku su dobili i iskoristili svi igrači, a posebno valja istaći činjenicu da se 10 domaćih košarkaša upisalo u listu strelaca, a rezultat nije ni najmanje trpeo već je i uvećan za konačnih 49 poena razlike u korist zaječarskog srpskoligaša.

Najefikasniji u domaćem timu bio je iskusni Miroslav Radenković sa 22 poena, Vidanović je ubacio 13, Petković i Trandafilović su dodali po 12, a dvocifren je bio i Ilić sa 11 poena. Кod gostiju najefikasniji je bio Jovanović sa 19 poena.

Nikola Ilić 11, Andrej Jovičić 7, Veljko Jovanović 3, Luka Trandafilović 12, Miroslav Radenković 22, Marko Ristić 8, Petković Dušan 12, Petar Vidanović 13, Igor Izvonar 9, Dušan Živković 2.

Zaječarski košarkaši su trijumfom nad gostima iz Кnjaževca stigli do druge pobede u Prvoj srpskoj ligi „Istok“, pa se daleko lakše diše pred nastavak prvenstva, s obzirom na to da je BIN nakon 11 odigranih utakmica skočio na 12. mesto tabele sa pobedom više u odnosu na niški „Junior“ i upravo timočke rivale iz Кnjaževca. Narednog vikenda Zaječarce očekuje gostovanje u Prokuplju, ekipi četvrtoplasiranog Topličanina, objavio je Glas sporta.