Fudbaleri „Đerdapa“ odneli pobedu u gostima

Derbi 13. kola FS RIS-Zona „Istok“ odigran je u Pirotu gde su se sastale dve najbolje ekipe u takmičenju FK „Tanasko Rajić“ iz Pirota i FK „Đerdap“, koje su u ovaj meč ušle sa istim brojem bodova i na deobi prvog mesta. Na izuzetno teškom terenu koji je usled vremenskih neprilika bio dosta klizav i nepovoljan za igru i kontrolu lopte bolje se snašla ekipa „Đerdapa“ koja je odnela pobedu rezultatom 1:2.

U prvom poluvremenu „Đerdap“ je bio daleko bolji rival i taj deo igre je materijalizovao sa dva brza gola, u 32. i 34. minutu. Strelac oba gola bio je napadač Dejan Novčić. Osim golova, ekipa „Đerdapa“ propustila je najmanje tri izgledne šanse preko Ognjena Novčića i Novice Modoranovića kojima bi pobedu praktično overila u prvom delu igre, ali je golman domaće ekipe u par navrata intervenisao maestralno i sprečio ubedljivije vođstvo gostiju.

Drugi deo igre je doneo inicijativu domaće ekipe koja je golom u 60. minutu vratila neizvesnost u ovaj meč. Do kraja susreta mreže su mirovale na obe strane. Domaća ekipa je imala još par izglednih situacija za postizanje gola ali su fenomenalni golman „Đerdapa“ Lilić i kapiten Lazarević učinili da do toga ne dođe.

Kladovljani su, nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, mogli da odahnu i proslave veliki trijumf kojim su se odvojili od najbližih pratilaca i osamili se na vrhu tabele sa 34 osvojena boda i 13 odigranih mečeva.

Sledeći meč je na programu već za vikend kada u goste „Đerdapu“ dolazi ekipa „Rtnja“ iz Boljevca, objavljeno je na sajtu opštine Kladovo.